Abbott Panbio Covid-19 Ag

Nazaforenjik Hızlı Antijen Testi

stethoscope-on-clipboard-s-710400

Nazaforenjik Hızlı Antijen Testi

• Mevcut COVID-19 enfeksiyonundan şüphelenilen hastalar için

• Hastalara hızlı yanıt: 15–20 dakika içinde test sonuçları

• Güvenilir, yüksek performans (Sensitive: %93.3 (Ct değeri ≤33 olan örneklerde %98.2), Spesifisite: %99.4 ))

• Sağlık kurumunda çeşitli farklı ortamlarda kullanılabilir

 

 

biochemical-research-s-710400

Nazaforenjik Hızlı Antijen Testi

İş yerlerinde, Covid-19 antijen testinde temel amaç, hastalık şüphesi olan kişinin en kısa sürede tespit edilip izole edilmesidir. Bu sebeple, antijen testleri geliştirilmiş olup, şüpheli kişinin burun (veya ağız) swab numunesiyle, herhangi bir cihaz gerektirmeden kısa sürede virüsün varlığı çok yüksek doğruluk oranı ile tespit edilebilmektedir.

Abbott antijen testi, numune alınmasından sonra 15 dakika içinde, şüpheli kişide virüsün varolup olmadığını tespit eden bir hızlı testtir. Tamamiyle oda sıcaklığında saklanan bir test olan Abbott Covid-19 Antijen testi, herhangi bir sağlık teknisyeni, hemşire veya iş yeri hekimi tarafından basitçe her ortamda uygulanabilir.

Abbott ürünün en önemli farkı ise, antijen testleri için hastadan alınan sürüntü örneğinde işlem sırasında numune çubuğunu (swab) başka markalarda olduğu gibi çöpe atma işlemi yoktur. Numune çubuğunu çöpe atmak, işlem sırasında laboratuvar teknisyeni dahil etrafta bulunan herkeste bulaş riski yaratırken, Abbott ürününde bu çubuk, işlem sırasında kullanılan tüpün içinde kilitli kalmakta, tüpün alt tarafında bulunan özel kapaktan test kasedine numune aktarılarak test işlemi tamamlanmaktadır. Bulaş riskini minimuma indiren bu özellik sadece Abbott ürününde mevcuttur. Aynı zamanda numune alınan yerle testin uygulanacağı yer farklı ise bu tüp, taşıma tüpü olarak da kullanılıp kişinin numunesinin laboratuvara güvenle taşınmasını sağlar.

Abbott Panbio Covid-19 Ag , Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve FDA tarafından onay verilen bir üründür. Abbott Panbio, Amerika,Fransa ve diğer birçok Uluslararası Havaalanlarında rutin olarak yolculara uygulanmaktadır.